UWAGA – AKCJA:

„Pomoc dla kocich przyjaciół”

Szanowni Państwo!

20 lutego (wtorek) będziemy obchodzić w przedszkolu Dzień Kota.

W tym dniu gościmy wolontariuszy Fundacji Koci Zakątek, którzy opowiedzą przedszkolakom o tym, jak ludzie pomagają kotom, o tym jak należy dbać o te zwierzaki i zapoznają dzieci z sekretami kociej mowy. Chcielibyśmy w ramach rewanżu zrobić paczkę dla podopiecznych Fundacji - zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce darów dla futrzastych milusińskich!

Co zbieramy?

·        Karmę w puszkach*, przysmaki

·        Żwirek

·        Kocie zabawki (np. piłki, myszki, wędki), akcesoria i małe kocyki

·        Można także przekazać fanty (książki, obrazy, bibeloty, rękodzieło), które trafią na aukcję na stronie: http://charytatywni.allegro.pl

Gdzie zanosimy dary? - do Pań w swoich grupach. Wszystkie dary będą następnie przekazane do szpitaliku, w którym przebywają podopieczni Kociego Zakątka.

*Najlepszy dla zwierząt będzie pokarm ze średniej półki cenowej (np. Butchers,Felix,Winston,Whiskas) - mniej wartościowa karma z dyskontów nie jest przez zwierzęta zjadana;

Celem akcji jest:

·         propagowanie świadomej opieki nad zwierzętami,

·         uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt,

·         podejmowanie działań zmierzających do poprawy warunków bytowych zwierząt przebywających w fundacyjnym kocińcu,

·         poszerzanie wiedzy na temat zwierząt – a tym samym dbanie o bezpieczeństwo podczas kontaktu ze zwierzętami domowymi.

Więcej o Fundacji: www.kocizakatek.pl, Facebook: Fundacja EBRA Koci Zakątek

Koordynator akcji: Ewa Domagała

Znalezione obrazy dla zapytania zima linie gify

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Koty i inne huncwoty”

Już niedługo obchodzimy Dzień Kota! Na rozgrzewkę zapraszamy przedszkolaków i ich rodziny do udziału w Konkursie Fotograficznym „Koty i inne huncwoty”– pochwal się zdjęciem ukochanego pupila (oprócz kotów zapraszamy do pozowania psy, chomiki, papużki i inne zwierzaki)!

Zdjęcia w formacie A5 przynosimy do 16.02.18 do sali grupy 1 (Kotki).

Cele konkursu:

- kształtowanie prawidłowych postaw dzieci wobec świata zwierząt: szacunku, troski, dbałości o potrzeby zwierząt, radości obcowania z nimi;

- zacieśnianie więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne spędzanie czasu, poznawanie zainteresowań rodziców, dziadków, w tym pasji fotograficznej;

- dostrzeganie wartości fotografii jako sposobu uchwycenia pięknej relacji dziecka i zwierzaka.

Regulamin Konkursu Fotograficznego „Koty i inne huncwoty”:

1.     Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 52 we Wrocławiu.

2.     W konkursie mogą brać udział dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 52 we Wrocławiu wraz z rodzinami.

3.    Aby wziąć udział w konkursie, należy przekazać nauczycielowi z grupy Kotków zdjęcie zwierzaka w formacie A5 (wymiary 148 x 210 mm) pomiędzy dniami: 12.02.18 a  16.02.18. Praca konkursowa musi być opisana na odwrocie i zawierać dane: imię i nazwisko uczestnika, grupę oraz imię pupila. Praca może (ale nie musi) mieć tytuł.

4.     Każdy uczestnik może przekazać tylko jedną pracę konkursową.

5.     Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.

6.     W skład komisji konkursowej wchodzą dzieci oraz nauczyciele z Przedszkola nr 52 (można zagłosować tylko raz, nie można głosować na własną pracę).

7.     Uczestnicy, którzy zajmą 3 pierwsze miejsca, zostaną nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

8.     O wynikach konkursu uczestnicy i ich rodziny będą poinformowani na stronie internetowej Przedszkola.

9.     Prace konkursowe będą stanowiły galerię na parterze budynku przedszkolnego pomiędzy 20 a 23.02.18r.

10.  Biorąc udział w konkursie uczestnicy zgadzają się na opublikowanie na stronie internetowej przedszkola imienia, nazwiska, grupy oraz pracy konkursowej uczestnika w przypadku wygranej.

Koordynator konkursu: Ewa Domagała