Sprawozdanie z Kampanii Rowerowy Maj

W dniach 6 – 31 maja nasze Przedszkole wzięło udział w Kampanii „Rowerowy Maj” organizowanej przez miasto Wrocław. Akcja ta miała na celu promocję zdrowego trybu życia i aktywnych podróży do przedszkola, promocję bezpiecznej jazdy rowerem, wspólną zabawę i rywalizację fair play.

W całym Wrocławiu można było spotkać 13 196 aktywnych uczestników kampanii, którzy wykonali 276 320 przejazdów, co daje 32% frekwencji rowerowej. W akcji wzięło udział 56 przedszkoli i szkół podstawowych, w tym 995 grup przedszkolnych i klas.

Akcja cieszyła się także dużym powodzeniem wśród naszych przedszkolaków, dzieci chętnie przyjeżdżały do przedszkola rowerem lub hulajnogą, pamiętając również o zasadach bezpieczeństwa.

Aktywnymi uczestnikami kampanii były aż 102 osoby – dzieci i pracownicy przedszkola. Przez cały maj wykonaliśmy aż 1872 przejazdy!!

Ranking grup przedstawia się następująco:

Lp.      Grupa                          % frekwencji              % aktywności             Przejazdy (x2)
1.         III - Pszczółki             45,8%                         96%                            458
2.         IV – Biedronki           43,0%                         88%                            430
3.         I - Misie                      42,0%                         84%                            420
4.         II - Kotki                    24,8%                         64%                            248
5.         V - Krasnale               18,2%                         56%                            182

Tym samym grupa III „Pszczółki” za największą aktywność otrzymuje nagrodę w formie wycieczki do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (wraz z warsztatami z nagrodami).

Każde dziecko, które choć raz wzięło udział w akcji otrzyma odpowiednio do liczby przejazdów nagrodę indywidualną, m.in.: odblaskowe naklejki, pokrowiec na siodełko, dzwonek rowerowy, kubek z logo kampanii i/lub plecako-worek.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie dzieci i rodziców. Mamy nadzieję, że podróże rowerem i hulajnogą będą kontynuowane, również poza przedszkolem.

Koordynator akcji
Iwona Błażków