JEDZ ZDROWO - PODZIEL SIĘ PRZEPISEM!

Szanowni Rodzice Przedszkolaków,
na tablicach ogłoszeniowych pojawiło się coś nowego - są to skoroszyty z miejscem na przepisy z ulubionymi daniami dzieci.

W ramach Działań Prozdrowotnych otwieramy akcję "JEDZ ZDROWO - PODZIEL SIĘ PRZEPISEM!" Jadłospis naszej kuchni przedszkolnej jest dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci - dania są różnorodne, przyrządzane według ścisłych wytycznych dla placówek oświatowych - aby były i smaczne, i zdrowe! Chcielibyśmy poznać ulubione smaki naszych przedszkolaków i ich rodziców - podzielcie się przepisem! Te z przepisów, które będą możliwe do zrealizowania przez kuchnię, znajdą się w naszym jadłospisie podpisane np. "Ulubione danie Tomka z gr.1".

CELE:
- promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i ich rodzin
- utrwalanie pozytywnych nawyków żywieniowych u dzieci

JAK TO ZROBIĆ?
- zapisz i wydrukuj przepis (jeśli nie jest możliwe wydrukowanie, należy pisać drukowanymi literami)
- podpisz przepis wg wzoru: "Zupa pomidorowa. Ulubione danie Klementyny X. z gr. 1"
- włóż do skoroszytu, wiszącego na tablicy ogłoszeń danej grupy (każda grupa ma swój skoroszyt)

ABY PRZEPIS WSZEDŁ DO JADŁOSPISU...
- musi być przyrządzony tylko z naturalnych, nieprzetworzonych składników
- danie nie może być smażone
- przyrządzone z ograniczeniem soli, cukru i tłuszczy,
- z dużą ilością warzyw/owoców

Zapraszamy do dzielenia się przepisem na zdrowe danie!
Koordynator działań: Ewa Domagała , Natalia Urbańska, Iwona Błażków

Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty linie gify

Projekt "Sztafeta szkół - Stop Mowie Nienawiści!"

Szanowni Rodzice!
Przedszkole nr 52 bierze udział w projekcie "Sztafeta szkół - Stop Mowie Nienawiści!", organizowanym przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS). Projekt trwa od momentu przejęcia sztafety - będzie to 17 stycznia 2019 r. Od tego momentu będziemy wdrażać plan edukacyjny dla pracowników przedszkola, rodziców i dzieci - zapraszamy do śledzenia informacji na ten temat na stronie oraz tablicach informacyjnych Przedszkola. Celem projektu jest uwrażliwienie dzieci, rodziców oraz nauczycieli wrocławskich placówek oświatowych na przejawy dyskryminacji, kształtowanie postaw tolerancji i empatii.
Koordynator: Ewa Domagała

O projekcie: https://www.wroclaw.pl/sztafeta-szkol-stop-mowie-nienawisci